Skip to content
REZERVUJTE TERAZ A GARANTUJEME VÁM TIE NAJLEPŠIE CENY !

KAM V OKOLÍ

MESTO DUNAJSKÁ STREDA A OKOLIE

Mesto Dunajská Streda ponúka širokú škálu turistických zaujímavostí. Určite Vás očarujú kultúrne pamiatky mesta ako rímsko-katolický kostol sv. Juraja, v jednoduchom neorománskom štýle postavený evanjelický kostol alebo radnica na Hlavnej ulici. V meste môžete navštíviť aj Žitnoostrovské múzeum v budove Žltého kaštiela, alebo pozrieť výstavy v Galérii Súčasných Maďarských umelcov v budove Vermešovej vily.
V blízkom okolí sú aj ďalšie zaujímavé miesta ako vodný kolesový mlyn v Tomášikove alebo vodný mlyn v Dunajskom Klátove, v ktorom sa nachádza stála expozícia vodného mlynárstva. Člnkovanie alebo prechádzka na brehu Dunaja tiež zaručujú príjemné strávenie voľného času. 

Viac …

rodinne-wellness-pobyty-dunajska-streda

THERMALPARK DUNAJSKÁ STREDA

THERMALPARK Dunajská Streda patrí k najobľúbenejším a najnavštevovanejším rekreačným strediskám Žitného ostrova. Nachádza sa tu desať bazénov (štyri vnútorné a šesť vonkajších) s mineralizovanou liečivou a termálnou vodou s teplotou od 24 do 40 °C. Voda je vhodná nielen na plávanie, ale má blahodarné účinky aj pri ochoreniach pohybového ústrojenstva.
Kryté wellness centrum ponúka návštevníkom v každom počasí aj špeciálne vodné atrakcie. Oddych a relax zabezpečí aj saunový svet s troma druhmi sáun (fínska, parná a infrasauna).

Viac …

VODNÉ DIELO GABČÍKOVO

Vodné dielo pri obci Gabčíkovo bolo postavené koncom osemdesiatych rokov minulého storočia a funguje od roku 1992. Pri návšteve vodného diela je možnosť pozrieť plavebné komory a napĺňanie komôr, ktoré trvá približne 20 minút a sledovať sa dá priamo z mosta. Výlet si môžete sprestriť aj plavbou na kompe cez Dunaj, návštevou múzea Danubiana alebo areálu vodných športov v Čunove.

Viac …

vodne-dielo-gabcikovo
slovakiaring

SLOVAKIA RING

SLOVAKIA RING, profesionálny a univerzálny areál motorových športov sa nachádza v Orechovej Potôni. Okrem profesionálneho motoršportu areál zabezpečuje klientom zdokonaliť svoje vodičské schopnosti a vylepšiť techniku šoférovania. Komplex spľňa kritériá pre organizovanie medzinárodných motorových športových podujatí. Každoročne sa tu konajú svetové podujatia ako FIA WTCC, FIA GT Series, ADAC GT Masters, The grand Prix Slovensko pre cestné vozidlá, Alpe Adria Championship.

Viac …

BRATISLAVA

Hlavné mesto sa nachádza iba 50 km od Dunajskej Stredy. Bratislava je kultúrne centrum Slovenska, má tu sídlo niekoľko múzeí, galérií, divadiel, vedeckých a vzdelávacích inštitúcií. Historické centrum, Bratislavský hrad, Michalská brána, Grassalkovichov palác, Dunaj, mosty, nákupné centrá – výlet do Bratislavy ponúka množstvo zážitkov pre všetky vekové kategórie. Pre turistov je k dispozícii aj vyhliadkové vozidlo s názvom „Prešporáčik“, ktorým je možné previezť sa priamo ulicami historického centra mesta.

Viac …

wellness-blizko-bratislava

MALKIA PARK

V zoologickej záhrade Malkia Park nájdete množstvo zaujímavých a vzácnych zvierat, a kde si môže oddýchnuť a zabaviť sa celá rodina. Prvoradým cieľom Malkia parku je záchrana zvierat z cirkusov. Malkia Park sa nachádza v Orechovej Potôni pri Slovakia Ringu.

Viac …

ŠAMORÍN

Mesto Šamorín Vás tiež očaruje bohatou históriou a krásnymi pamiatkami ako renesančná budova radnice, rímskokatolícky kostol a kláštor, synagóga alebo evanjelický kostol. Výstava v mestskom vlastivednom dome predstavuje šamorínske tradície a nástroje mestských remesiel. Ak uprednostňujete šport, navštívte rezort športu a oddychu v Šamoríne: X-bionic® sphere. Na kraji mesta, po hrádzi Hrušovskej zdrže vedie aj medzinárodná Dunajská cyklotrasa.

Viac…

samorin-wellness-pobyty-v-okoli

CESTA DO APARTMÁNOV TERMAL***

apartmany-termal-dunajska-streda-trasa

1. Odbočte doprava cez rampu vpravo
2. Choďte 150 metrov rovno
3. Odbočte doľava
4. Po 40 metroch odbočte doprava a prídete do Apartmánov Termal***
5. Po príchode sa hláste na recepcii

GPS súradnice cieľa (Apartmány Termál):
šírka: 47°59’07.20″ dlžka: 17°36’29.62″