Skip to content
REZERVUJTE TERAZ A GARANTUJEME VÁM TIE NAJLEPŠIE CENY !

Typy masáží a ich pozitívne účinky

Dlhodobé sedenie v jednej pozícii, intenzívna fyzická aktivita i nesprávne návyky sprevádzajúce celý náš život. Faktory, ktoré v mnohých prípadoch stoja za bolesťou celého tela. Nesprávny postoj a preťažovanie určitých skupín svalov si rovnako na nás vyberajú svoju daň. Ak bojujete s bolesťou, je správny čas vyskúšať prvotriednu masáž od profesionála. Masáž vám pomôže uľaviť od bolesti a je skvelým nástrojom psychologickej hygieny. Na chvíľu sa uvoľníte a relaxujete. Dnes vám o masáži prezradíme všetko, čo potrebujete vedieť. Predstavíme vám jednotlivé typy a poradíme, ktorý je pre vás ten správny. Hneď na začiatku prezradíme, že jednotlivé masáže sa od seba líšia liečebnými postupmi zameranými na odlišné typy svalových skupín.

1. Masáž hlbokých tkanív 

Je výbornou voľbou najmä v prípade, že trpíte chronickými bolesťami svalov, ktoré sa môžu objaviť napríklad po úraze. Masáž hlbokých tkanív je navrhnutá tak, aby vyvíjala dostatočný tlak, a tak pomáhala uľaviť od chronickej bolesti i úzkosti. Pre masáž hlbokých tkanív sú charakteristické pomalé pohyby, ktoré pomáhajú skvelo uvoľniť namáhané svaly. Zároveň vás však musíme 

upozorniť, že ak trpíte mimoriadnou citlivosťou na tlak, táto masáž pre vás nie je vhodnou voľbou. Odporúčame staviť na švédsku masáž, o ktorej budeme hovoriť v nasledujúcom bode. 

2. Švédska masáž 

Švédska masáž sa pre vás môže stať tou správnou voľbou, ako sa s masážou zoznámiť. Ak vás čaká vaša prvá masáž, stavte na typ švédskej masáže. Pomôže vám i pri extrémnej citlivosti na tlak alebo dotyk. Je typom celotelovej masáže a zakladá si na správnom uvoľnení svalových vlákien. Švédska masáž sa pohybuje v intervale 60 až 90 minút a poskytuje naozaj skvelé uvoľnenie. Pomôže vám zvládnuť bolesť, ktoré nie sú extrémne a môže pomôcť pri celkovej relaxácii organizmu. 

3. Športová masáž 

Šport nám pomáha cítiť sa vo svojom tele skvelo. Je spôsobom, ako uvoľniť svoje myšlienky a zároveň dopriať telu dostatok pohybu. Ľudia, ktorí sa venujú športu pravidelne, sú preukázateľne šťastnejší a častejšie sa im vyhýbajú i rôzne typy infekčných ochorení. Pravdou však je, že pri športe sa nevyhneme zraneniam. Ak sa venujete určitému športu pravidelne, určite nie je naša správa pre vás žiadnou novinkou. Časté zranenia určitého svalu sa môžu v budúcnosti pretaviť do zníženia flexibility. Športová masáž vám však v tomto ohľade môže pomôcť. 

Zameriava sa na masáž celého tela. Intenzívny tlak sa strieda s upokojujúcimi ťahmi, ktoré majú za cieľ zmierniť celkové napätie a uľaviť od bolesti. Športová masáž je zároveň správnou voľbou pri prevencii proti zraneniam pri športe. Ak sa športu venuje i vaše dieťa, športovú masáž môže vyskúšať tiež. V tomto prípade však odporúčame staviť na typ masáže, ktorý sa pýši i prívlastkom jemná. Jemná masáž je špeciálne navrhnutá pre potreby detského organizmu a nevyužíva intenzívny tlak na svalové skupiny. Je vhodná i pri relaxácii a môže pomôcť deťom uľaviť od bolesti, ktorá vzniká nesprávnym držaním tela alebo nosením extrémne ťažkej školskej tašky. Masáž je i pre deti skvelou možnosťou relaxácie. Ak bojujú so zotavením sa po úraze, jemná masáž im môže pomôcť. 

4. Masáž lávovými kameňmi 

Tento typ masáže patrí medzi najobľúbenejšie a veľmi často je prvým typom, ktorý ľudia vyskúšajú pri svojom zoznamovaní sa so svetom masáže. Masáž lávovými kameňmi je vhodná pre tých, ktorí hľadajú upokojenie a pri masáži je ich hlavným cieľom relax. Masáž lávovými kameňmi sa v mnohých ohľadoch podobá švédskej masáži. Avšak, pri tomto type masér nepoužíva priamo svoje ruky, ale pohyby a uvoľňovanie napätých svalov vykonáva pomocou nahriatych kameňov. V niektorých prípadoch však môžete naraziť i na chladné kamene. 

Masáž lávovými kameňmi je vhodnou voľbou i pri úľave od bolesti a zmiernení napätých svalov. Okrem toho je dokázané, že zmierňuje stres a pomáha zlepšovať prekrvenie organizmu. Dĺžka masáže lávovými kameňmi predstavuje približne 90 minút. 

5. Aromaterapeutická masáž 

Je vhodnou voľbou, ak hľadáte masáž, ktorá dopraje uvoľnenie nielen vášmu telu, ale i mysli. Aromaterapeutická masáž v sebe kombinuje upokojujúce masážne pohyby i silu esenciálnych olejov. Aromaterapia pracuje na princípe stimulácie čuchových receptorov aktívnymi látkami, ktoré sú obsiahnuté v esenciálnych olejoch. Už po stáročia sa traduje, že vôňa levandule dokáže utišovať a upokojovať podráždenú nervovú sústavu, vôňa citrusových plodov zas podporí vašu životnú energiu. 

Aromaterapeutická masáž dokáže okrem uvoľnenia napätia vo svaloch zmierniť i prejavy úzkosti a stresu. Dokonca sa predpokladá, že je dôležitým nástrojom pri boji s depresiou. Aromaterapeutická masáž sa zameriava predovšetkým na masáž svalov chrbta, ramien a hlavy. 

6. Reflexná masáž a masáž spúšťacieho bodu 

V našom ďalšom bode spojíme dva typy masáže do jedného, pretože ich princíp je mimoriadne podobný. Masáž spúšťacieho bodu pracuje s predpokladom, že masážou určitých bodov (spúšťačov) je možné uľaviť od chronických bolestí. Využíva striedanie jemných pohybov s intenzívnym tlakom v konkrétnom mieste. Je skvelou možnosťou pre ľudí, ktorí trpia chronickými bolesťami. 

Reflexná masáž zachádza v tomto ohľade ešte ďalej a je zameraná na tlakové body, ktoré sa nachádzajú na chodidlách, rukách a ušných lalôčikoch. V prípade, že vám nie je príjemné, ak sa niekto dotýka vášho tela, reflexná masáž bude pre vás tou správnou voľbou. Nevyžaduje sa, aby ste sa úplne vyzliekli, pokojne si na sebe môžete nechať ľahšie oblečenie. Pomôže vám uvoľniť sa a načerpať novú životnú energiu. 

 

7. Shiatsu masáž 

Shiatsu masáž pochádza z Japonska a je určená predovšetkým pre tých, ktorí okrem masáže hľadajú i správne uvoľnenie a chcú sa oslobodiť od stresu a úzkosti. Ak máte za sebou náročné obdobie a hľadáte masáž, ktorá podporí vaše psychické zdravie, rozhodne vám odporúčame siahnuť po shiatsu masáži. Je tiež vhodná pre tých, ktorí s masážou len začínajú a chcú si ju vyskúšať. Môžete pri nej pokojne ostať v ľahkom oblečení. 

8. Thajská masáž 

Rovnako patrí medzi notoricky známe masáže, ale mali by ste jej dať prednosť len v prípade, že už s masážou máte svoje skúsenosti. Oproti ostatným typom je oveľa rytmickejčia, čo nemusí vyhovovať každému. Nemôžeme však poprieť, že thajská masáž oplýva mnohými benefitmi. Je skvelou voľbou pre zlepšenie flexibility i podporu krvného obehu. Po jej správnom prevedení sa budete cítiť perfektne. Je skvelou možnosťou, ktorá vám pomôže pri boji s bolesťami i uvoľnení sa od stresu. Jej trvanie predstavuje okolo 90 minút a i pri tomto type masáže môžete mať na sebe jednoduché a ľahké oblečenie. 

9. Prenatálna alebo tehotenská masáž 

Masáž je špeciálne navrhnutá pre potreby tehotných žien. Využíva jemné pohyby, ktorých cieľom je uľaviť od tehotenských bolestí, nevoľnosti i celkového stresu. Prenatálna masáž je mimoriadne podobná švédskej masáži, ale zameriava sa predovšetkým na spodnú časť chrbta, boky a nohy. Môže vám pomôcť cítiť sa opäť dobre počas tehotenstva. Tehotenská masáž je zvyčajne prevádzaná na boku alebo na špeciálnom stole, ktorý disponuje výrezom na brucho a poskytuje tehotnej dáme dostatočné pohodlie. 

Pri tomto type masáže je potrebné navštíviť skutočného odborníka, ktorý má s prenatálnou masážou skúsenosti. Ak vás trápia dlhodobé a extrémne bolesti nôh (predovšetkým lýtok) odporúčame vám navštíviť svojho lekára. 

Pri hľadaní správneho typu masáže môžete natrafiť ešte na párovú alebo stoličkovú masáž. Párová masáž umožňuje párom posunúť aktívne trávenie voľného času na novú úroveň Stoličková je zas vhodnou možnosťou pre tých, ktorí masáž skúšajú prvýkrát. Ak sa pre masáž rozhodnete, stavte na kvalitné stredisko, ktoré vám dokáže poskytnúť správnu a profesionálnu masáž. Masáž je skvelým uvoľnením pre telo i myseľ, ale nezabúdajte na to, že musí byť správne prevedená. V tomto ohľade sa rozhodne neoplatí na masáži šetriť. Ani domáce pomôcky na masáž vám nedokážu pomôcť, ak ich neviete správne používať. 

apartmany-termal-dunajska-streda-ubytovanie

Apartmány Termal

Apartmánové domy Termál ponúkajú ubytovanie v priamom susedstve THERMALPARKU Dunajská Streda. S THERMALPARKOM nás spája prepojovacia chodba, ktorá zaručí našim klientom pohodlný prístup do jeho priestorov v lete aj v zime.

Zdieľaj tento článok

jarny-wellness-pobyt-dunajska-streda

WELLNESS POBYT