Skip to content
REZERVUJTE TERAZ A GARANTUJEME VÁM TIE NAJLEPŠIE CENY !

Najlepšie cyklotrasy Dunajská Streda a okolie

Výlety v sebe vždy skrývajú určité čaro krokov do neznáma. Môžeme všetko starostlivo naplánovať a oboznámiť sa s každým bodom svojho programu, vždy nás však niečo prekvapí a zažijeme skutočné dobrodružstvo. Posledné roky rastie záujem o cyklistiku. Je stále viac ľudí, ktorí túžia spoznávať svet zo sedla bicykla. Ak raz výlety na dvoch kolesách vyskúšate, pravdepodobne sa k nim budete vracať zas a znova. Dnes sme si pre vás pripravili zoznam cyklotrás, ktoré sa nachádzajú v okolí Dunajskej Stredy. V prípade, že sa rozhodnete navštíviť túto oblasť, vydajte sa spoznávať i okolie. Objavíte krásnu prírodu a zároveň strávite svoj čas aktívne. Cyklistika pomôže uľaviť vašej mysli od množstva povinností a zároveň vám ukáže svet z inej perspektívy. Jednoducho – vďaka cyklistike posilníte svoju myseľ i telo. Vybrali sme pre vás cyklotrasy, ktoré rozhodne stoja za pokorenie. 

Cyklotrasa Dunajská Streda – Vrakúň – Gabčíkovo 

Ak sa rozhodnete vydať sa za dobrodružstvom, vašej pozornosti by nemala uniknúť cyklotrasa, ktorá sa tiahne od Gabčíkova až po Dunajskú Stredu. Na tejto 15 km dlhej cyklotrase sa z Dunajskej Stredy môžete vydať k vodnému dielu Gabčíkovo, ktoré poskytuje ďalšie možnosti trávenia 

voľného času. Obdivujte Dunaj alebo sa vydajte na vyhliadkovú plavbu loďou. Návštevníci majú možnosť využiť ďalekohľady a pri dobrej viditeľnosti dovidieť až na Kamzík. Pri Gabčíkove sa nachádza ďalší cyklistický okruh, ktorý má dĺžku až 100 km a končí v našom hlavnom meste. 

Obe cyklotrasy sú vhodné i pre začiatočníkov. Cyklotrasa začínajúca v Dunajskej Strede má prevýšenie 12 metrov a jej povrch tvorí asfalt (rovnaký povrch je i pri cyklistickom okruhu spájajúcom Gabčíkovo a hlavné mesto). Tieto podmienky sú ideálne pre všetky typy bicyklov. Počas pekného počasia sú tieto cyklotrasy ideálne na spojenie cyklistiky s ďalšími zážitkami.  

Cyklotrasa Dunajská Streda – Mad – Padáň – Pataš – Čiližská – Radvaň – Medveďov 

Tieto cyklotrasy sú už väčšou výzvou ako predchádzajúce, ale stále nie je potrebné obávať sa. Na 27 kilometroch cyklotrás s prevýšením 18 metrov sa opäť nachádza asfalt, ktorý zaručuje pohodlnú cestu i začiatočníkom. Cyklotrasa je vhodná pre všetky typy bicyklov a cestu si nepochybne užijete naplno. Náročnosť je podľa ostatných cyklistov o trochu vyššia. 

Ak túžite po ceste objaviť zaujímavé miesta, rozhodne vám odporúčame zastaviť sa v obci Mad, v ktorej sa nachádza kaplnka svätého Jána Nepomuckého. V blízkosti cyklotrás sa nachádza i termálne kúpalisko Patince, kde môžete na chvíľu vypnúť od stúpania do pedálov. Návšteva je vítaná predovšetkým počas extrémne teplých letných dní – vtedy s radosťou vymeníte pot a únavu za oddych s kúpaliskovými dobrotami. 

Cyklotrasa Dunajská Streda – Orechová Potôň – Potônske Lúky – Madarász 

Cyklotrasa vedúca z Dunajskej Stredy do rekreačného strediska Madarász je dlhá 24 kilometrov s maximálnym prevýšením do kopca 8 metrov. V tomto prípade sa už striedajú dva typy povrchov. Jedna časť cyklotrasy vedie po asfaltovom povrchu, ďalšie cez poľné cestičky. Náročnosť terénu už nie je vhodné pre všetky typy bicyklov a mali by ste si ju vybrať len v prípade, že patríte medzi jazdcov na MTB bicykloch alebo máte k dispozícii trekingový bicykel, ktorý si s náročnejším povrchom poradí. 

Zavedie vás až do rekreačného strediska Madarász, ktoré je ukotvené v krásnej prírode a každý rok priláka mnohých vodákov. V rekreačnom stredisku môžete staviť na prenájom lode alebo vymeniť sedlo bicykla za konské. V okolí strediska sa nachádza i škola šmyku. Možností, ako tráviť svoj voľný čas, je na tomto mieste neúrekom a nepochybujeme o tom, že zaujmú i deti. 

Cyklotrasa Dunajská Streda – Veľké Blahovo – Blahovský rybník 

Opäť trasa vhodná pre MTB a trekingové bicykle, ale v porovnaní s predchádzajúcou vyniká už menšou náročnosťou. Dĺžka trasy predstavuje 5 kilometrov a vedie po asfaltových, poľných a lesných cestách. Jej konečnou zastávkou je Blahovský rybník s plochou 40 hektárov. Je ideálnou zastávkou po stúpaní do pedálov. Na chvíľu sa zastavte a vychutnajte si toto príjemné miesto, ktoré je ideálne i na usporiadanie menšieho rodinného pikniku. Po ceste je malé občerstvenie viac ako vítané a v krásnej prírode vám bude chutiť o niečo viac. 

Cyklotrasa Dunajská Streda – Orechová Potôň – Lúky – Tomášikovo 

Na 25 kilometroch cyklotrasy s maximálnym prevýšením 12 metrov sa nachádza predovšetkým asfaltový povrch v spojení s pošnými a lesnými cestičkami. Náročnosť cyklotrás je o niečo vyššia a prednosť by jej mali dať predovšetkým cyklisti s trekingovými bicyklami. Cyklotrasa končí pri v Tomášikove pri kolovom mlyne, ktorý je zaujímavou technickou pamiatkou. 

Mlyn bol postavený v roku 1893 a mlelo sa v ňom až do roku 1960. Od roku 1982 slúži mlyn ako expozícia Vlastivedného múzea v Galante. Je zaujímavým lákadlom pre deti i tých, ktorí s radosťou spoznávajú históriu našej krajiny. V blízkosti mlynu sa dokonca môžete utáboriť alebo sa odhodlať na splav rieky. 

Cyklotrasa Dunajská Streda – Mad – Boheľov

Cyklotrasa s dĺžkou 12 kilometrov a asfaltovým povrchom je ideálnou pre všetky typy bicyklov. Pri jej zdolávaní sa extrémne nezapotíte a máte možnosť užiť si príjemný výlet. Cyklotrasa končí pri rybníkoch v Boheľove, pri ktorých si môžete dopriať vydýchnutie pred spiatočnou cestou. Boheľovský rybník patrí medzi chránené územia, pretože poskytuje domov pre ohrozené druhy rastlín a živočíchov. 

Cyklotrasa Dunajská Streda – Mad – Padáň – Dolný Štál – Okoč 

Ak patríte medzi priaznivcov rybolovu, táto cyklotrasa by vám pri výletoch v okolí Dunajskej Stredy rozhodne nemala uniknúť. Cyklotrasy sú dlhé 20 km a ich povrch tvorí asfalt. Na svoje si prídu jazdci na všetkých typoch bicykloch. Cyklotrasy vedú cez Padáň, ktorý je známy predovšetkým vďaka rovnomennému štrkovisku podporujúceho športový rybolov. 

Štrkovisko je v dnešnej dobe súkromným rybárskym revírom a poskytuje svojim návštevníkom rozlohu 5,4 hektára. Maximálna hĺbka štrkoviska je 6 metrov. Štrkovisko je otvorené od marca do októbra a môžete tu natrafiť na kapry, karasy, pleskáče, šťuky, ostrieže a ďalšie. Štrkovisko je vhodné nielen pre rybárov – ostatní si môžu vychutnať jeho pokojnú atmosféru po cyklistike. 

Cyklotrasa Dunajská Streda – Orechová Potôň – Slovakia Ring alebo Malkia Park

Cyklotrasa dlhá 15 kilometrov vyniká asfaltovým povrchom a nízkou náročnosťou. Je vyhľadávaná najmä možnosť rýchleho prístupu v podobe Slovakia Ring a Malkia Park. Slovakia Ring je pretekársky okruh, ktorý vyniká dĺžkou trate 5 922 metrov a je dejiskom mnohých zaujímavých podujatí. Okrem toho sa tu záujemcovia môžu prihlásiť na školu šmyku, ktorá je nepochybne cennou skúsenosťou. Školu šmyku môžete darovať i svojim známym v prípade, že vám už dlhšiu dobu dochádzajú nápady na darčeky. 

Druhou zastávkou je Malkia Park, ktorá poteší najmä deti, ale nepochybujeme o tom, že na svoje si tu prídu i dospelí. Malkia Park je útočiskom pre zvieratá z cirkusov, zahraničných zoologických záhrad, zoo kútikov i od súkromných chovateľov. Zvieratá, ktoré tu žijú, sa už narodili v zajatí a vo voľnej prírode by neprežili. Malkia Park sa snaží svojím zvieracím zverencom poskytnúť skvelé útočisko, kde by sa cítili ako vo svojom prirodzenom prostredí. Prostredie Malkia Park je krásne udržiavané a my si myslíme, že počas cyklistických výletov si rozhodne zaslúži byť objavené. 

V okolí Dunajskej Stredy objavíte ešte viac cyklotrás, ktoré vás zavedú k zaujímavým kultúrnym udalostiam, historickým pamiatkam i prírodným scenériám. Spoznávať okolie zo sedla bicykla má svoje čaro a my nepochybujeme o tom, že objavíte ešte viac zaujímavých miest. Náš zoznam sa môže stať vaším sprievodcom a poskytne vám záchytné body, kde by ste mali začať. Trasu si navrhnite vždy podľa svojich aktuálnych plánov a toho, ako sa cítite. Oblasť Dunajskej Stredy ponúka dostatočné množstvo nápadov na trávenie voľného času aktívne i oddychom

apartmany-termal-dunajska-streda-ubytovanie

Apartmány Termal

Apartmánové domy Termál ponúkajú ubytovanie v priamom susedstve THERMALPARKU Dunajská Streda. S THERMALPARKOM nás spája prepojovacia chodba, ktorá zaručí našim klientom pohodlný prístup do jeho priestorov v lete aj v zime.

Zdieľaj tento článok

jarny-wellness-pobyt-dunajska-streda

WELLNESS POBYT