Skip to content
REZERVUJTE TERAZ A GARANTUJEME VÁM TIE NAJLEPŠIE CENY !

Dunajská Streda a okolie – zaujímavosti a tipy na výlety v okolí

Dunajská Streda a jej okolie ponúkajú množstvo možností na trávenie voľného času. Je len na vás, či stavíte na aktívny oddych alebo sa vaším plánom stane leňošenie. Pripravili sme si pre vás sprievodcu, ktorý vás prevedie tými najlepšími tipmi na výlety v Dunajskej Strede a jej blízkom okolí. Pripravené máme tipy pre deti i dospelých a sme presvedčení o tom, že každý tu objaví to, čo ho najviac baví. Vydať sa môžete za novým dobrodružstvom alebo sa zamerať na spoznávanie histórie Dunajskej Stredy jej blízkeho okolia. 

Žitnoostrovské múzeum 

Priamo v Dunajskej Strede sa nachádza múzeum, ktoré bolo zriadené v priestoroch krásneho Žltého kaštieľa. V múzeu si na svoje prídu všetci milovníci histórie. Stála expozícia je rozdelená na niekoľko častí, pričom sa snaží mapovať históriu územia od jeho začiatku. Objavíte tu paleontologické i archeologické nálezy. Zaujímavá je tiež zbierka historických zbraní. Múzeum je krásne spracované a rozhodne odporúčame navštíviť ho, ak sa budete v Dunajskej Strede nachádzať. Odnesiete si nielen množstvo nových poznatkov. 

Czajlik ranch 

V Dunajskom Klátove neďaleko Dunajskej Stredy objavíte ranč, ktorý poteší malých i veľkých. Ak ste sa vždy túžili naučiť jazdiť na koni, ale nikdy ste nenašli vhodnú príležitosť, môžete to zmeniť práve teraz. Vyrazte na výlet do Czajlik ranch a objavte lekcie jazdy na koni, ktoré sú určené pre začiatočníkov. Pokročilí jazdci majú ideálnu príležitosť oprášiť svoje znalosti a možno sa i zdokonaliť. Pre deti je pripravená jazda na poníkoch, ktorej neodolajú. Za zmienku rozhodne stojí i fakt, že ranč sa zaoberá hipoterapiou, ktorá dosahuje v liečebných postupoch naozaj vynikajúce výsledky. Ranč môžete navštíviť počas celého roka – k dispozícii je i krytá jazdiareň. 

Vojenské múzeum 

Len 9 kilometrov od Dunajskej Stredy, v Orechovej Potôni sa nachádza Vojenské múzeum, ktoré je určené pre malých i veľkých. Vojenské múzeum je situované v oblasti pretekárskeho okruhu Slovakia ring, takže návštevy oboch komplexov môžete spojiť do jednej – a svoje rozhodnutie nebudete ľutovať. Návštevníkov prekvapí nielen množstvo strojov, ktoré môžu obdivovať, ale i fakt, že niektoré z nich sú vďaka perfektnej zachovalosti stále funkčné. Väčšina kúskov pochádza ešte z doby česko-slovenskej ľudovej armády. 

Vodný mlyn Jelka 

Od Dunajskej Stredy je vodný kolový mlyn Jelka vzdialený 19 kilometrov. Patrí medzi obľúbené technické pamiatky a ak ste ho ešte nemali možnosť navštíviť, počas svojich výletov v okolí Dunajskej Stredy to zmeňte. V blízkosti mlyna sa nachádza vybudovaný skanzen, ktorý sa sústredí na poľnohospodárstvo v danej oblasti. Kolový mlyn Jelka sa nachádza v krásnom prostredí, takže jeho návštevu môžete spojiť s táborením a potulkami po okolí. 

Sedin Golf Resort 

Príďte si vychutnať skvelú hru len 13 kilometrov vzdialenú od Dunajskej Stredy. Sedin Golf Resort ponúka svojim návštevníkom 18 jamkové golfové ihrisko. Skvelá hra je zaručená. Ak ste sa rozhodli, že golf chcete len skúsiť a nepatríte medzi skúsených hráčov, nevešajte hlavu. Skvelú hru si môžete vychutnať napriek nedostatku znalostí. Vyskúšajte lekciu v tunajšej golfovej akadémii. Pod vedením skúseného trénera sa môžete s golfom zoznámiť a utvrdiť sa v presvedčení, či je tým správnym športom pre vás. Golfová akadémia je vhodným krokom i pre tých, ktorí sa už s týmto športom stretli. Vždy je priestor na zlepšenie a práve ruka skúseného trénera vám pomôže zlepšiť si techniku a dosiahnuť ešte lepšie výsledky. Výhodou je, že služby golfovej akadémie môžu využiť deti i dospelí. 

Vlastivedný dom Veľký Meder 

Ak vyrazíte za spoznávaním histórie našej krajiny, 22 kilometrov od Dunajskej Stredy objavíte Vlastivedný dom vo Veľkom Mederi. Jeho korene siahajú až do roku 1836 a momentálna expozícia odhaľuje návštevníkom spôsob života sedliactva. Objavíte množstvo exponátov, bez ktorých sa nemohol zaobísť bežný deň sedliakov na prelome 19. a 20. storočia. V prípade, že patríte medzi fanúšikov historických exponátov, z tejto návštevy si odnesiete nejednu zaujímavú informáciu. Až skončíte s prehliadkou historickej stavby, vydajte sa do Thermal Corvinius, kde môžete načerpať novú energiu a vychutnať si rozličné relaxačné procedúry v podobe masáže. 

Pri objavovaní vlastivedných domov dajte šancu i tomu, ktorý sa nachádza v Šamoríne (35 kilometrov od Dunajskej Stredy). Dozviete sa nielen to, ako sa v minulosti piekol domáci chlieb, ale spoznáte i jedinečné diela akademického maliara Istvána Tallósa Prochászku. 

Ekopark Relax Čierna voda 

Ideálne miesto pre každého, kto túži aspoň na chvíľu vypnúť a oddýchnuť si od množstva povinností, ktoré na nás číhajú. Ekopark Relax Čierna voda ponúka svojim návštevníkom krásne upravené prostredie, v ktorom môžu pozorovať srny, bažanty i muflóny. Zájdite sem na pokojný piknik alebo sa venujte športovému rybolovu. Dokonca môžete relaxovať na loďke. Park je otvorený počas celého roka, preto sa sem pokojne zastavte i počas zimných mesiacov a postavte spolu so svojimi deťmi snehuliaka. Alebo objavte detskú radosť v sebe a postavte si iglu. Odchádzať budete s množstvom krásnych spomienok. 

Hlboké jazero 

Slnečné jazerá pri Senci sú notoricky známe. Oveľa menej známe je však Hlboké jazero, ktoré sa nachádza veľmi blízko nich. Hlboké jazero je najčistejším jazerom v Senci. Voda je tu tak čistá, že umožňuje potápanie a sledovanie živočíchov obľubujúcich čistú vodu (rak, korytnačka a mnohé ďalšie). Ak netúžite len po kúpaní, ale vychutnávate si i rybolov alebo práve spomínané potápanie, pri svojich potulkách v okolí Dunajskej Stredy rozhodne zavítajte i sem. 

Tarzania Veľký Meder 

Tarzania je zastávkou, ktorú by pri svojej návšteve Dunajskej Stredy nemal vynechať žiadny milovník lanových parkov. Na tomto mieste objavíte množstvo typov lanových prekážok, ktoré overia vašu vynachádzavosť, silu i obratnosť. Vyskúšate si prepletanie korunami stromov a na malú chvíľu si môžete pripadať ako skutočný Tarzan. Tarzania je navrhnutá pre všetky vekové kategórie a pomôže vám zažiť poriadnu dávku adrenalínu. Tarzaniu môžete navštíviť počas letných mesiacov a zábavu si tu užije celá rodina. Pred návštevou nemusíte mať žiadne obavy – každý návštevník absolvuje lekciu s trénerom, ktorý mu vysvetlí správne prekonávanie jednotlivých prekážok. Počas celého zážitku je využívané istenie pomocou špeciálnej výstroje. Niet pochybností o tom, že si odnesiete naozaj skvelý zážitok. 

Motýlia záhrada na Paseke 

Ak patríte medzi obdivovateľov nádherných tropických motýľov, motýlia záhrada v Kráľovej pri Senci je pre vás povinnou zastávkou. Samotné prostredie je naozaj krásne, ale to ešte netušíte, že tu objavíte približne 25 druhov motýľov zo všetkých kútov sveta. Počas hlavnej sezóny si môžete vychutnať viac ako 200 motýľov poletujúcich v priestore okolo vás. Je to naozaj zážitok, ktorý vás dostane. Ak si plánujete výlet, rozhodne zavítajte i sem. 

Motýlia záhrada je otvorené od začiatku júna. Koniec expozície nie je presne stanovený – podľa priaznivosti počasia trvá expozícia až do začiatku jesene, v niektorých prípadoch však môže skončiť skôr. Farby, ktoré objavíte v záhrade mohla navrhnúť len sama príroda. Príďte sa pokochať dômyselnosťou a nádhernými vzormi motýlích krídel. 

V okolí Dunajskej Stredy sa nachádza množstvo historických pamiatok, relaxačných i športových areálov. Môžete sem vyraziť na výlet s priateľmi i rodinou a spoznať krásu, ktorá sa tu ukrýva. Každý rok je táto oblasť dejiskom kultúrnych podujatí a novú energiu môžete načerpať na početných prírodných kúpaliskách i v blízkych termálnych parkoch. Spoznávajte históriu, vydajte sa na prechádzky krásnou prírodou alebo sa zamerajte na početné rezervácie, v ktorých sa nachádzajú zvieratá bežne sa nevyskytujúce na našom území. Za návštevu rozhodne stojí Malkia Park a Oáza sibírskeho tigra. Deti sa rozhodne potešia i návšteve Gazdovského dvora Náš sen. Dunajská Streda a jej okolie ponúkajú veľa zaujímavých bodov. 

Okolo Dunajskej Stredy sa nachádzajú i početné cyklotrasy umožňujúce spoznávať okolie zo sedadla bicykla. Dunajská Streda dokáže pripraviť program i tým najnáročnejším návštevníkom. Je len na vás či sa rozhodnete pre relax, alebo dáte prednosť aktívnemu tráveniu voľného času. 

apartmany-termal-dunajska-streda-ubytovanie

Apartmány Termal

Apartmánové domy Termál ponúkajú ubytovanie v priamom susedstve THERMALPARKU Dunajská Streda. S THERMALPARKOM nás spája prepojovacia chodba, ktorá zaručí našim klientom pohodlný prístup do jeho priestorov v lete aj v zime.

Zdieľaj tento článok

jarny-wellness-pobyt-dunajska-streda

WELLNESS POBYT