Skip to content
REZERVUJTE TERAZ A GARANTUJEME VÁM TIE NAJLEPŠIE CENY !

Výlety v okolí Bratislavy do 50 kilometrov

Výlety v okolí Bratislavy do 50 kilometrov 

Hlavné mesto Slovenska je nepochybne bohatou studnicou rôznych kultúrnych akcií a turistických atrakcií. Ak sa však rozhodnete opustiť rušné ulice, máme pre vás niekoľko tipov na zábavu, za ktorými sa môžete vydať. Ich spoločným znakom je malá vzdialenosť od Bratislavy a množstvo pozitívnej energie, ktorú vám poskytnú. Objavíte ich do 50 kilometrov od nášho hlavného mesta a užijete si množstvo nových dobrodružstiev. Veríme, že vás náš zoznam zaujme a objavíte nové miesta, ktoré sa rozhodnete navštíviť. 

Thermalpark Dunajská Streda 

Letné výlety v okolí Bratislavy by rozhodne stratili svoje čaro, ak by ste nevyrazili na skutočne dobré termálne kúpalisko. Pri svojich potulkách nesmiete Thermalpark Dunajská Streda vynechať. Nachádza sa 49 km od Bratislavy a v našom rebríčku výletov v okolí Bratislavy sa nachádza na okraji požadovaného územia. To však rozhodne nie je nevýhodou – práve naopak. Ak hľadáte miesto, kde môžete perfektne vypnúť od všadeprítomného ruchu hlavného mesta, Thermalpark Dunajská Streda je tým pravým riešením. Objavíte tu možnosti relaxu i zábavy. 

Ak patríte medzi tých, ktorí vedia oceniť skvelý relax, dajte prednosť masážam alebo navštívte tunajší saunový svet. Obe možnosti vám dodajú novú energiu a načerpáte množstvo sily. Výhodou je, že Thermalpark Dunajská Streda ponúka i jemné masáže, ktoré sú vhodnou možnosťou pre deti venujúce sa športu alebo zotavujúce sa po úraze. Navštíviť môžete i soľnú kabínu, ktorá je skvelá pre ľudí s častými zápalmi dýchacej sústavy. Relax v tomto zariadení môžete spojiť so zábavou. Výlety v okolí Bratislavy sa bez zastávky v Thermalparku Dunajská Streda jednoducho nemôžu zaobísť. 

Hrad Biely Kameň 

V našom ďalšom bode sa dostaneme k historickým pamiatkam. Tie majú nepochybne svoje čaro nielen pre milovníkov histórie – vyhľadávanou zastávkou sú i pre rodiny s deťmi, ktoré chcú načerpať niečo z tejto tajuplnej atmosféry. Hrad Biely Kameň sa nachádza len 10 kilometrov od Bratislavy, takže je vhodný i na rýchlu návštevu počas nedeľného popoludnia. Patrí medzi skvosty. Hoci dnes predstavuje Biely Kameň už len zrúcaninu, nachádza sa nad malebným mestečkom Svätý Jur. 

Hrad je od mestečka vzdialený približne 30 minút chôdze, ale ak sa nebojíte rýchlejšieho tempa, pokojne to zvládnete i za 20 minút. Trasa je upravená tak, aby ste ju zvládli i na horských bicykloch, v tomto smere je však potrebná opatrnosť, pretože niektoré úseky k hradu sú strmé. Zrúcaniny sa nachádzajú uprostred krásnej prírody a rozhodne ich odporúčame zaradiť medzi pamiatky, ktoré by ste mali počas výletov v okolí Bratislavy navštíviť. Trasu zvládnu i najmenšie deti. 

Oáza Sibírskeho tigra Kostolná pri Dunaji 

Výlet, ktorý je určený pre všetky vekové kategórie. Kostolná pri Dunaji sa nachádza len 36 kilometrov od hlavného mesta. Oáza Sibírskeho tigra očarí detí i dospelých. Dnes si stále viac uvedomujeme dopad klimatických zmien na naše prostredie. Sibírsky tiger dnes patrí medzi mimoriadne ohrozené druhy a zaniká v dôsledku ľudskej činnosti i nezákonného lovu. Zariadenie, ktoré sa nachádza v Kostolnej pri Dunaji, sa začalo budovať už v roku 1999 a niet pochýb o tom, že odvádza pri záchrane sibírskeho tigra vynikajúcu prácu. Vytvára pre sibírskeho tigra jeho prirodzené prostredie, v ktorom sa cíti najlepšie. Súčasťou sú i rastliny, ktoré v prirodzenom biotope naozaj rastú, a drevené pne i vyvýšené miesta, ktoré slúžia tigrom na hru. 

Zaraďte ho do svojich výletov v okolí Bratislavy a dozveďte sa o tomto majestátnom tvorovi viac. Zariadenie môžete podporiť i finančnou čiastkou poslanou na špeciálne zriadený účet. Na svoju návštevu v tomto zariadení rozhodne nezabudnete. 

Včelársky skanzen Kráľová pri Senci 

Počas svojich výletov v okolí Bratislavy by ste nemali vynechať ani Včelársky skanzen, ktorý sa nachádza v Kráľovej pri Senci len 36 kilometrov od hlavného mesta. Hovorí sa, že naša existencia je závislá na včelách a mnohé moderné výskumy tento fakt potvrdzujú. Niet pochybností o tom, že včely hrajú v ekosystéme kľúčovú úlohu a sú nenahraditeľným článkom. Preto by sme o nich mali vedieť čo najviac – bádať, dozvedať sa a skúmať. Včelársky skanzen v Kráľovej pri Senci vytvoril niekoľko expozícií, v ktorých si môžu návštevníci prehliadnuť úle i všetky včelárske pomôcky. 

Celý skanzen je obklopený nádherným parkom a výhodou je, že okrem prechádzok umožňuje i rybolov a práce na záhradke. Objavíte tu skvelé delikatesy a môžete sa tu i ubytovať. Za zmienku rozhodne stojí fakt, že v skanzene si môžete zakúpiť kvalitné výrobky včelárske výrobky v podobe medu, medoviny i liečivého propolisu. Zo svojho výletu tak odídete ťažší o množstvo spomienok i kvalitných produktov, ktoré vám pomôžu posilniť zdravie. Med je počas chrípkovej sezóny nenahraditeľným pomocníkom – hoci čaj s medom i medovina prídu vhod v každej chvíli. 

Jazierko vo Viničnom 

Len 30 km od Bratislavy, na úpätí Malých Karpát, sa nachádza malebné jazierko vo Viničnom, ktoré by na zozname výletov v okolí Bratislavy nemalo chýbať. Vyraziť sem môžete na krásny rodinný piknik a vychutnať si domáce dobroty i nádhernú prírodu, ktorá sa tiahne kam až oko dovidí. Jazierko vo Viničnom oplýva pokojnou atmosférou, ktorá je vyslobodením po náročnom pracovnom týždni. Máte možnosť tu načerpať pozitívnu energiu a upokojiť podráždené nervy. Jazierko je vyhľadávanou destináciou i pre rybárov. 

Vyrazte na prechádzku a ponorte sa i vy do pokojnej atmosféry. V blízkosti sa nachádza i cyklistický chodník, ktorý vás dovedie k ďalším krásnym miestam a zároveň vám pomôže uťiž si víkend aktívne. Na prechádzku sem môžete vyraziť počas každého ročného obdobia a vždy sa vám naskytne iný pohľad. Počas jari je miesto obklopené rozkvitnutými kvetmi, v lete môžete obdivovať sviežu zeleň a na jeseň všetky farby lístia. Jazierko je vyhľadávané i v zimnom období – počas tuhých mrazov umožňuje korčuľovanie i hokej. 

Pánova lúka 

Cesta sem vám zaberie len niekoľko minút. Z preľudneného srdca mesta sem uniknete na pokojný víkend. Okrem prechádzok a relaxu môžete staviť na piknik alebo varenie na ohni. Na Pánovej lúke sa nachádza niekoľko ohnísk, ktoré vám pri priaznivej poveternostnej situácii umožňujú skvelé opekanie. Výlet sem ocenia deti i dospelí, ktorí chcú na chvíľu vypnúť povinnosti všedných dní. Dajte voľný priechod dobrodružstvám. 

Korzo Zálesie 

Ak túžite po výlete, ktorý sa naozaj nachádza na skok od hlavného mesta, vašej pozornosti nesmie uniknúť Korzo Zálesie. Krásna promenáda, ktorá sa nachádza na Malom Dunaji, je od hlavného mesta vzdialená len 20 km. Na tomto výlete v okolí Bratislavy na vás čaká drevená promenáda s lavičkami a vyhliadkovou vežou, ktorá poskytuje krásny výhľad na pomaly plynúcu vodu. V prípade, že máte za sebou skutočne náročný týždeň, neexistuje lepšie upokojenie. Miesto je ako stvorené na relax. 

Aquapark Senec 

Posledné miesto v našom zozname výletov v okolí Bratislavy patrí Aquaparku Senec. Deti ocenia tobogany a množstvo možností, ako sa zabaviť. Pre dospelých je zas vhodnou voľbou miestny SAI Wellness, ktorá ponúka relax na novej úrovni. Nachádza sa tu 8 sáun a 3 vírivky. Pre tých, ktorí chcú posunúť zážitok zo sauny na novú úroveň, odporúčame návštevu saunových ceremoniálov. Staviť môžete i na masáže a iné ošetrenia, ktoré podporia vaše fyzické i psychické zdravie. Senec sa nachádza len 26 kilometrov od Bratislavy a nepochybujeme o tom, že si svoj výlet skutočne vychutnáte. 

Nápadov na výlety v okolí Bratislavy existuje naozaj veľa. Hoci mesto v mnohých prípadoch predstavuje betónovú džungľu, v okolí sa nachádza množstvo tipov na výlety do prírody, za zábavou i poznaním. Výlety v okolí Bratislavy sa nemusia opakovať, ak ste otvorení novým zážitkom a máte v sebe zdravú chuť spoznávať. Objavíte tu múzeá, aquaparky i krásne prírodné zákutia. Dajte tento rok šancu výletom v okolí Bratislavy a garantujeme vám, že objavíte množstvo miest, na ktoré sa budete chcieť vracať opakovane. 

apartmany-termal-dunajska-streda-ubytovanie

Apartmány Termal

Apartmánové domy Termál ponúkajú ubytovanie v priamom susedstve THERMALPARKU Dunajská Streda. S THERMALPARKOM nás spája prepojovacia chodba, ktorá zaručí našim klientom pohodlný prístup do jeho priestorov v lete aj v zime.

Zdieľaj tento článok

jarny-wellness-pobyt-dunajska-streda

WELLNESS POBYT