Skip to content
REZERVUJTE TERAZ A GARANTUJEME VÁM TIE NAJLEPŠIE CENY !

Aquaparky a termálne kúpaliská na Slovensku

Každý z nás občas potrebuje chvíľu, kedy sa vymaní z bežného kolotoča povinností a užije si chvíľu len pre seba. Opustí bežne známe koľaje zaužívanej rutiny a dopraje si zábavu. Naša krajina skrýva obrovské bohatstvo v podobe termálnych prameňov. Aquaparky a termálne kúpaliská na Slovensku vám rozhodne ponúknu skvelý relax, zábavu i wellness v jednom balíku. V našom zozname objavíte 45 tipov na skvelé termálne kúpaliská naprieč celým Slovenskom.

1. Thermalpark Dunajská Streda

Objavte účinky termálnej vody a vychutnajte si multifunkčný areál, ktorí ponúka Thermalpark Dunajská Streda. Prvotriedne bazény s termálnou vodou i multifunkčný areál sú vám k dispozícii počas celého pobytu. Počas vašej dovolenky sa slovo nuda stane neznámym termínom.

2. Thermalpark Šírava

Na brehu Zemplínskej šíravy, v Thermalparku Šírava, si môžete vychutnať vlny ako v mori. Okrem toho je k dispozícii i plavecký bazén a rôzne druhy atrakcií. Ak hľadáte skôr pokojné prostredie, rovnako si prídete na svoje – tichá zóna v Thermalparku a krásna príroda sú na dosah.

3. Termálne kúpalisko Podhájska

V termálnom kúpalisku Podhájska sa nachádza liečivá voda, ktorá vyniká teplotou (83°C) a salinitou. Dokáže zmierniť prejavy dny, reumatizmu i prieduškových ochorení. Nepochybujeme o tom, že si vychutnáte vodné atrakcie i športové ihriská. Zároveň sa zastavte vo wellness centre Aquamarin, ktoré vám dodá pozitívnu energiu.

4. ThermalPark Nitrava

Neďaleko Nitry, v samotnom srdci prírody, objavíte ThermalPark, ktorý vyniká termálnou vodou ideálnou na liečbu poúrazových stavov. Okrem 3 vnútorných bazénov si môžete vychutnať i skvelý wellness, cyklistiku alebo trampolíny. Je otvorený celoročne a svoju návštevu rozhodne neoľutujete.

5. Aquapark Tatralandia

Pravdepodobne najznámejší aquapark Slovenska každý rok priláka tisíce návštevníkov tešiacich sa na 14 bazénov s termálnou, čírou i morskou vodou. Wellness Centre je pripravené na zábaly, masáže a ďalšie procedúry, ktoré sú skutočným pohladením pre telo i dušu.

6. Vodný raj Vyhne

Vodný raj si môžete rovnako vychutnať počas celého roka. Zaujímavosťou je voda s vysokým obsahom železitých zlúčenín, ktoré priaznivo vplývajú na organizmus. Je umiestnený medzi zaujímavými historickými a kultúrnymi pamiatkami. Ponúkne vám úžasný odpočinok v 4 typoch sáun.

7. Termálne kúpalisko Vieska v Turčianskych Tepliciach

Ak hľadáte menšie termálne kúpalisko, táto voľba je pravá. Plavecký a detský bazén sú súčasťou areálu, ktorý ponúka i ďalšie atrakcie v podobe minigolfu, lezeckej steny a dalších.

8. Termálne kúpalisko Vincov les

Len 55 km od Bratislavy objavíte 5 bazénov s termálnou vodou, ktorá pozitívne vplýva na vašu pohybovú sústavu. Oddýchnete si tiež pri rôznorodých športoch alebo pri masážnych procedúrach.

9. Termálne kúpalisko Vrbov pri Kežmarku

Medzi termálnymi kúpaliskami vyniká Vrbov najlepšou geotermálnou vodou. Okrem vody tu nájdete i vytúžený relax. Vydajte sa na turistiku alebo pokorte blízke zjazdovky. Po dni plnom aktivity pomôžu unaveným svalom práve neoceniteľné vody vyvierajúce z hĺbky 2 000 metrov.

10. Termálne kúpalisko Malé Bielice

Neďaleko Partizánskeho objavíte termálne kúpalisko, ktoré vás očarí priaznivými účinkami na unavené svaly i nervovú sústavu. Ak hľadáte miesto, kde môžete svojmu organizmu poskytnúť skutočnú regeneráciu, navštívte Malé Bielice.

11. Termálne kúpalisko Sklené Teplice

Sklené Teplice patria už od nepamäti medzi miesta, ktoré boli vyhľadávané práve pre svoje liečivé vody. V náručí Štiavnických vrchov si vychutnáte termálnu vodu, ktorá poskytuje regeneráciu telu i mysli.

12. Termálne kúpalisko Čajka Bojnice

Bojnice si zachovávajú svoju atmosféru rozprávky práve vďaka romantickému Bojnickému zámku. Ak sa rozhodnete spoznať toto krásne miesto, rozhodne nevynechajte blúzke termálne kúpalisko Čajka. Nachádza sa tu päť bazénov, ktoré poskytujú príjemnú relaxáciu vďaka termálnej vode s teplotou do 33°C.

13. Termálne kúpalisko Komárno

Medzi termálnymi kúpaliskami vyniká predovšetkým blahodarnými účinkami na reumu, kĺby a ženské ťažkosti. Za svoju silu vďačí dvom termálnym prameňom. Pri návšteve odporúčame vyskúšať najmä sedacie termálne bazény. Hranice sa však neklasú ani aktívnemu oddychu – kúpalisko ponúka ihriská i plavecký bazén.

14. Termálne kúpalisko Kúpele Sliač

Voda s vysokým obsahom oxidu uhličitého prekvapí hnedým sfarbením. Obavy však nie sú na mieste. Za svoju farbu vďačí voda vysokému obsahu železitých zlúčenín. Kúpalisko Sliač je vhodné i pre ľudí s kožnými problémami – užijete si tu skvelý oddych a množstvo aktivít. Kúpalisko stavilo vo svojom exteriéri na tenisové kurty, volejbalové ihrisko i ihrisko na malý futbal.

15. Santovka Wellness

Len niekoľko kilometrov od Levíc si môžete užiť geotermálnu vodu, ktorá vyniká svojimi priaznivými účinkami na kardiovaskulárny systém. Sedavé travertínovú bazény sú skutočným skvostom, ktorý pri svojej návšteve rozhodne musíte vyskúšať. Na svoje si prúdu i tí, ktorým život strpčuje reuma. Voda v Santovka Wellness je takmer zázračná.

16. Permon’s Paradise

Ak hľadáte wellness, ktorý rozmazná vaše zmysly a zýroveň vám pomôže zresetovať organizmus, Permon’s Paradise je pre vás tou správnou voľbou. Rôznorodé masáže, sauny a tvárové i telové sú obrovským lákadlom. Permon’s Paradise je zároveň najväčším relaxačným wellness komplexom v našej krajine. Objavte celú jeho ponuku.

17. Kúpeľný dom Aphrodite Rajecké Teplice

Rajecké Teplice sú už po stáročia známe svojou vodou s liečebnou mocou. V Kúpeľnom dome Aphrodite môžete vyskúšať 2 bazény s termálnou vodou, ktorá vyniká vysokým obsahom vápenatých a horečnatých iónov. Vychutnať si môžete liečebný bazén určený predovšetkým na relaxáciu i skvelý plavecký bazén.

18. Bešeňová – Termálne srdce Liptova

Neďaleko Ružomberka sa nachádza termálne srdce Liptova, ktoré sa pýši 20 bazénmi. Okrem množstva zábavy tu však objavíme i skvelé jedlo, neodolateľný saunový svet a profesionálnych animátorov, ktorí sa vždy postarajú o skvelú zábavu. Termálna voda dosahuje takmer 40°C a svoj pobyt si tu nepochybne vychutnáte do poslednej minúty.

19. Aquapark Thermal Oravice

Vysoký obsah železitých, sodných, horečnatých, vápenatých a siričitých iónov je poznávacím znamením vody v Aquaparku Thermal Oravice. Vychutnať si tu môžete umelé vlny a ďalšie nezabudnuteľné atrakcie.

20. Thermal Corvinus Veľký Meder

Milovníci adrenalínu by na svojich cestách rozhodne nemali vynechať Veľký Meder. V Thermal Corvinus sú k dispozícii nielen adrenalínové tobogany, ale aj športové ihriská a množstvo ďalších možností, ako si vychutnať tú pravú zábavu.

21. Wellness Patince

Povinná zastávka pre každého, kto hľadá zážitky. Práve tu sa nachádza najväčší zážitkový bazén na Slovensku. Okrem bazénov však vyskúšajte i saunový svet s vychýrenou fínskou saunou a zabavte sa na početných atrakciách. Za zmienku rozhodne stoja i relaxačné procedúry, ktoré v kombinácii s termálnou vodou uľavia od problémov s pohybovým aparátom.

22. Aquapark AquaCity

AquaCity v Poprade spája zábavu, moderná vzhľad a ekológiu do jedného. Môže sa pochváliť energetickou sebestačnosťou a 13 bazénmi, ktoré potešia i náročných návštevníkov. O zábavu je postarané i večer. Laserová šou v bazéne je zážitkom, ktorý len tak jednoducho na inom mieste neobjavíte.

Ďalšie termálne kúpaliská, ktoré stoja za návštevu:

 • TermálnekúpaliskoVeronikaRajec
 • TermálnekúpaliskoTermalRajLiptovskýJán
 • Termálne kúpalisko Laura Rajecké Teplice
 • Termálne kúpalisko Izabela Vyšné Ružbachy
 • RekreačnýareálPrednáHora
 • Relaxačno-rehabilitačnécentrumHornéSaliby
 • Kupko Strehová Aquatermal
 • Termálne kúpalisko Chalmová
 • TermálnekúpaliskoTerchovec
 • KúpeleAquaSpaGánovce
 • TermálnekúpaliskoTvrdošovce
 • TermálnekúpaliskoTopoľníky
 • Termálne kúpalisko Stráňavy
 • Termálne kúpalisko Katarína Kremnica
 • AVA aquapark Diakovice
 • Holidaypark Kováčová
 • Aqua-Vital Park Lúčky
 • Vodný svet – Kúpele Číž
 • AquaRelax Dolný Kubín
 • Spa&AquaparkTurčianskeTeplice
 • VadašThermalResort
 • Termálne kúpalisko Dudinka
 • Aquapark Senec

Množstvo termálnych kúpalísk na Slovensku je dôkazom, že voda v našej krajine má naozaj svoju neobyčajnú moc. Pomôže vám uľaviť od celého spektra zdravotných problémov. Vyskúšajte termálne kúpaliská, ktoré sa nachádzajú vo všetkých kútoch krajiny. S istotou môžeme povedať, že svoju návštevu neoľutujete. Termálne kúpaliská vynikajú skvelým vybavením i ponukou služieb. Môžete si tu vychutnať zábavu i načerpať nové sily po náročnom období. Každé miesto má svoju neobyčajnú atmosféru. Nechajte sa zlákať zážitkami i prvotriednymi wellness a kozmetickými procedúrami. Dovolenka na Slovensku nikdy neznela lákavejšie ako teraz. Na svoje si príde dobrodruh, milovník zábavy i relaxácie.

apartmany-termal-dunajska-streda-ubytovanie

Apartmány Termal

Apartmánové domy Termál ponúkajú ubytovanie v priamom susedstve THERMALPARKU Dunajská Streda. S THERMALPARKOM nás spája prepojovacia chodba, ktorá zaručí našim klientom pohodlný prístup do jeho priestorov v lete aj v zime.

Zdieľaj tento článok

jarny-wellness-pobyt-dunajska-streda

WELLNESS POBYT