Skip to content
REZERVUJTE TERAZ A GARANTUJEME VÁM TIE NAJLEPŠIE CENY !

Opäť je tu víkend a tá istá otázka: Kam s deťmi na výlet?

Náročný týždeň konečne skončil a my si môžeme vychutnávať pokojné chvíle víkendu. Najlepšie si však oddýchneme objavovaním nových končín a prežívaním dobrodružstiev. Navyše sa zdá, že deťom nikdy nedochádza energia. Stále chcú niečo objavovať a byť v pohybe. Túto vlastnosť im v mnohých prípadoch my dospelí závidíme. Nepochybujeme však o tom, že aktívny oddych je skvelý. Naša myseľ má možnosť zamerať sa úplne iným smerom a vypnúť od bežných povinností. Navyše, počas výletov môžeme na svet nahliadnuť očami našich detí a uvidieť ho v úplne novom svetle. Zažiť nefalšovanú radosť. Ak vám dochádzajú nápady, kam vyraziť s deťmi na výlet, máme pre vás niekoľko tipov, ktoré by sa vám mohli hodiť. Nepochybujeme o tom, že zažijete skvelý víkend a odnesiete si množstvo spomienok, ktoré v rodinnom albume nezapadnú prachom.

Kam s deťmi na výlet – nekonečná otázka, na ktorú sa oplatí poznať odpoveď

Skôr, ako sa vrhneme na naše tipy na jednodňové výlety s deťmi, presvedčíme vás, že výlet s deťmi má rozhodne svoj význam. Počas pracovných dní na nás utočia neodkladné povinností, ktoré sa roja v práci i doma. Nemáme čas na nič. Počas víkendov sme často v pokušení skĺznuť späť k povinnostiam a nahovárať si, že ich potrebujeme dokončiť. Užiť si však čas so svojimi deťmi je rovnako dôležité ako bežné povinnosti. Na bežné povinnosti máme čas vyhradený počas pracovných dní. Dôležité je venovať čas i svojej rodine.

Užime si čas, ktorý môžeme stráviť so svojimi deťmi. Doprajme si tú možnosť spoznať ich túžby, nápady. Chvíle, ktoré s nimi strávime, nám odhalia najviac. Okrem toho je podstatné vedieť, či ich niečo trápi, či sa netrápia s problémami v škole alebo medzi priateľmi. Spoločný víkend predstavuje neopakovateľné chvíle. Neoberte sa o ne kvôli malicherným povinnostiam a kvôli tomu, že sa snažíte všetko stihnúť.

V našom článku vám prinášame skvelé tipy na objavovanie južného Slovenska. Môžete si vychutnať nielen množstvo dobrodružstiev, ale i skvelú zábavu. Ak patríte medzi tých, ktorí si nenechajú uniknúť aktívny víkend, pokojne sa vydajte na objavovanie našich tipov na bicykli. Cyklistické trasy na južnom Slovensku patria medzi najlepšie a bola by obrovská škoda nechať si ich uniknúť. Dosť však bolo nápadov, poďme sa rovno vrhnúť na naše tipy.

Malkia Park – zvierací park, ktorý poteší malých i veľkých

Pri svojich potulkách naprieč južným Slovenskom by Malkia Park rozhodne nemala uniknúť vašej pozornosti. Na svoje si tu prídu nielen deti. Žiadny dospelý neodolá čaru tohto krásneho miesta. Malkia Park rozhodne nie je zoo v tom pravom slova zmysle. Je to zvierací park, ktorý odvádza úžasnú prácu v oblasti záchrany týraných zvierat. Možno ste si doteraz nikdy neuvedomili, čo musia podstúpiť zvieratá vo svete cirkusu alebo čo sa s nimi deje v zoo kútikoch. Malkia Park bola založené preto, aby dopriala dôstojný život zvieratám, ktoré prešli hrozným zaobchádzaním.

Malkia Park otvorila svoje brány v roku 2016 a doteraz je známa predovšetkým mačkovitými šelmami, ktorým poskytuje opateru a dôstojný život. Medzi jej zverencami sa však nachádza oveľa rôznorodejšia skupina. Obdivovať tu môžete gibony, surikaty i kengury. A to je len začiatok mimoriadne rozsiahleho zoznamu. Nepochybujeme o tom, že deti si výlet do tohto čarovného sveta užijú naplno.

Počas svojej návštevy môžete urobiť aj dobrý skutok. Prevádzka Malkia Parku je finančne mimoriadne náročná, preto je hneď niekoľko možností ako prevádzku podporiť. Môžete sa stať napríklad adoptívnymi rodičmi niektorého zvieracieho zverenca. I bez toho sa však do Malkia Parku budete chcieť vracať zas a znova. Spolu s deťmi si toto miesto obľúbite a každá návšteva bude iná. Ak netušíte, čo robiť počas nudného víkendu, zablúďte práve do končín Malkia Parku. Víkend po návšteve rozhodne nudný nebude. Kam s deťmi na výlet? Malkia Park je vždy tou správnou odpoveďou.

Ranč Black white horse – tá pravá zábava pre každého

V našom zozname jednodňových výletov s deťmi nesmie pravá atmosféra ranču rozhodne chýbať. Ak patríte medzi tajných i očividných obdivovateľov koní, v ranči Black white horse sa k týmto majestátnym zvieratám dostanete skutočne blízko. V prípade, že stavíte na tento jednodňový výlet s deťmi, máte možnosť získať nové zručnosti, medzi ktoré patrí jazda na koni. Žiadny strach, nemusíte patriť medzi skúsených jazdcov. Počas tohto jednodňového výletu s deťmi môžete vy i vaši milovaní pochytiť absolútne základy jazdy na koni.

Ranč Black white horse objavíte v pokojnej lokalite v obci Blahová. Je to ideálny tip na jednodňový výlet s deťmi najmä v prípade, že si chcete vychutnať pokojný a oddychový víkend. Okrem toho máte možnosť na ranči vyskúšať hipoterapiu, ktorá patrí medzi známe rehabilitačné metódy. Jazdenie prebieha pod dôsledným dohľadom skúsených trénerov, takže sa nemusíte obávať žiadnych nepríjemných prekvapení.

 Ak ste už na koni jazdili v minulosti a určité základy máte v malíčku, môžete staviť na prechádzky na koni v blízkosti Malého Dunaja. Krásna príroda je ešte krajšia, ak na ňu zhliadate z konského chrbta. Vy i vaše deti prežijete krásny víkend, na ktorý len tak jednoducho nezabudnete. Ranč Black White horse si svoje miesto medzi tipmi na jednodňové výlety s deťmi rozhodne zaslúži.

Výletná loď Gabčíkovo – tip na skvelý výlet počas slnečného víkendu

Bolo by neodpustiteľné, keby sme v našom zozname jednodňových výletov s deťmi vynechali návštevu výletnej lodi. Výletná loď, ktorá sa plaví po Gabčíkove patrí medzi obľúbené atrakcie pre deti i dospelých. Ak ste ju ešte nenavštívili, je pravý čas túto situáciu zmeniť. Počas slnečných dní zažijete skvelú platbu a vychutnáte si vánok vo vlasoch. Vodné dielo Gabčíkovo patrí medzi dominanty južného Slovenska. Hoci jeho úloha je predovšetkým hospodárska, ponúka dostatok možností i na oddych.

Ak patríte medzi milovníkov pohybu, dopravte sa ku Gabčíkovu bicyklom. V okolí Gabčíkova vedie cyklistická trasa, ktorú zvládnu i začiatočníci. Vaše deti bude po šliapaní do pedálov čakať odmena v podobe výletu loďou. Po námahe budú mať z nej oveľa väčšiu radosť. Počas slnečných dní je cesta výletnou loďou zážitkom, ktorý si nemôžete nechať uniknúť. Výletná loď ponúka dokonca možnosť kúpy drobného občerstvenia, ktoré rozhodne padne vhod. Ak uvažujete, kam s deťmi na výlet, plavba výletnou loďou po Gabčíkove vás rozhodne nesklame.

Po celodennom výlete sa osviežte v Thermalparku Dunajská Streda

Po výlete, ktorý bol plný skvelých zážitkov, zavítajte k nám. V Thermalparku Dunajská Streda môžete čerpať zo skvelých účinkov termálnej vody, ktorá podporí vašu regeneráciu a pomôže vám načerpať nové sily pred ďalším pracovným týždňom. Využite naše bazény alebo stavte na niektorú z profesionálnych masáží. Navštíviť nás môžete v zimnom období i počas horúceho leta – vždy máme nápady, ako vám dopriať ten najlepší relax.

V Thermalparku Dunajská Streda máme pripravené možnosti pre deti všetkých vekových kategórií. Samozrejmosťou je BABY bazén, ktorý je v prevádzke počas celého roka. V letnom období je otvorený i náš vonkajší detský bazén so šmykľavkou a mnohé deti sa potešia cvičeniu vo vode s animátormi. U nás nikdy nespoznáte slovo nuda a užijete si skvelo strávený víkend, na ktorý nevyblednú spomienky ani počas pracovného týždňa. Budeme mať radosť, ak sa k nám budete vracať zas a znova. Ak netušíte, kam s deťmi na výlet, pokojne sa vydajte k nám. V našej blízkosti sa nachádza i jazero, na ktorom môžete využiť prenájom loďky a vychutnať si člnkovanie.

Jednodňové výlety s deťmi nemusia byť predmetom starostí, ak máte po ruke šikovného našepkávača vhodných tipov. Veríme, že vás niektoré tipy v našom zozname zaujali a užijete si víkend bohatý na zážitky.

apartmany-termal-dunajska-streda-ubytovanie

Apartmány Termal

Apartmánové domy Termál ponúkajú ubytovanie v priamom susedstve THERMALPARKU Dunajská Streda. S THERMALPARKOM nás spája prepojovacia chodba, ktorá zaručí našim klientom pohodlný prístup do jeho priestorov v lete aj v zime.

Zdieľaj tento článok

jarny-wellness-pobyt-dunajska-streda

WELLNESS POBYT