Skip to content
REZERVUJTE TERAZ A GARANTUJEME VÁM TIE NAJLEPŠIE CENY !

Prečo by ste mali pravidelne navštevovať termálne kúpalisko

Po náročnom a vyčerpávajúcom dni máme jediné prianie. Oslobodiť svoj podráždený nervový systém od všetkých nepríjemných vzruchov a podnetov. Túžime relaxovať a na chvíľu zabudnúť na všetky povinnosti všedných dní. Najlepší relax vzniká, keď spojíme upokojenie svojho tela s upokojením mysle. Nápadov môže byť hneď niekoľko. A jedným z nich je vyraziť na termálne kúpalisko, ktoré ponúka množstvo možností, ako svojmu unavenému organizmu ponúknuť to najlepšie. Hlavu však nemusíte vešať ani v prípade, že patríte medzi aktívne typy a svoj oddych si najlepšie vychutnáte v pohybe. Termálna voda je zázrak, ktorý vyviera z hlbín našej zeme. Dnes vám o nej prezradíme viac a možno sa váš nasledujúci výlet bude niesť v znamení objavovania účinkov termálne vody.

Termálna voda – čo to je a ako môže nášmu organizmu pomôcť

Termálna voda je špeciálnym typom minerálnej vody. Vyviera z hlbín zeme a okrem vyššieho obsahu minerálnych látok a oxidu uhličitého je jej charakteristickým znakom i oslobodenie sa od znečisťujúcich látok, ktoré nám vládnu na povrchu. V termálnej vode neobjavíme škodlivé druhy baktérií, a preto je vhodným pomocníkom pri starostlivosti o pokožku, ktorá trpí ekzémom alebo akné.

 Kozmetický priemysel prišiel s úžasným nápadom – uzavrel termálnu vodu do malých fľaštičiek, ktoré môžu pomôcť pokožke rozkvitnúť už po prvej aplikácií. Termálna voda je vhodným pomocníkom pre zlepšenie hydratácie pokožky a využiť ju môžete pri svojej dennej rutine alebo po holení. Upokojuje a hydratuje i pokožku so sklonom k nedokonalostiam. Účinky termálnej vody sú dnes ďalekosiahle a bolo by nerozumné zamerať sa len na pokožku.

Už naši predkovia v dávnych dobách vyhľadávali termálne pramene a všimli si ich zázračnú moc na mnohé zdravotné problémy. Termálna voda je skvelým pomocníkom i v prípade reumatických ochorení – dokáže podporiť zlepšenie stavu pacientov. Za túto schopnosť vďačí tomu, že pomáha zmierňovať zápalové procesy v tele. Vyrazte na termálne kúpalisko Dunajská Streda a objavte bohaté účinky termálnej vody.

Benefity, ktoré môžete získať pri návšteve termálneho kúpaliska

 Už v úvode sme sa zamerali na to, že termálna voda môže mať na váš organizmus skutočne priaznivý vplyv. Neexistuje limit, ako často by ste mali termálne kúpalisko navštíviť. Vždy, keď cítite, že potrebujete na chvíľu vypnúť, navštívte termálne kúpalisko Dunajská Streda. Ak ešte stále váhate, prinášame vám niekoľko bodov, ktoré nedajú pochybám žiadnu šancu. Našich 5 bodov vás presvedčí o tom, aby ste návštevu termálneho kúpaliska skúsili už tento víkend. A ak patríte medzi pravidelných návštevníkov, presvedčíme vás, že to má rozhodne zmysel.

  1. Doprajte si relax, ktorý nenechá chmúrnym myšlienkam žiadny priestor

 Udalosti v svetových médiách nás často uvrhnú do zlej nálady. Informujú nás o veciach, ktoré môžeme len minimálne ovplyvniť. K tomu sa pripočíta stres a námaha bežného dňa. Naša psychika trpí. Odporúčame vám vyskúšať digitálny detox a na chvíľu dať čiernym správam a sociálnym sieťam jasnú červenú. Digitálny detox je tým jediným, čo počas jarného obdobia skutočne potrebujete. Po vypnutí sociálnych sieti vyrazte do termálneho kúpaliska Dunajská Streda a vychutnajte si oddych spojený so zábavou. Výskúšať môžete naše sauny a masáže, ktoré pozdvihnú náladu.

2. Vyspite sa do krásy

Benefity termálnej vody sú naozaj ďalekosiahle a ešte stále máme v tomto smere možnosť objavovať ďalšie. Medzi jeden z dokázaných účinkov termálnej vody patrí i zlepšenie kvality spánku. Ak prechádzame náročným obdobím, máme problém so zaspávaním i vstávaním. Vedecké štúdie však dokazujú, že termálna voda vám môže opäť pomôcť s lepším zaspávaním. Spánok je jeden z hlavných bodov zdravého životného štýlu. Jeho dôležitosť rozhodne neodporúčame podceňovať.

 Ak vás spánok už dlhú dobu trápi a vyskúšali ste všetky overené tipy a triky pre lepšie zaspávanie, navštívte termálne kúpalisko Dunajská Streda a presvedčte sa o skvelých účinkoch termálnej vody na organizmus.

3. Bez regenerácie telo nedokáže podať ten najlepší výkon

 V prípade, že patríte medzi ľudí milujúcich aktívny životný štýl, náš tretí bod je určený práve pre vás. Skvelý športový výkon nemôžete očakávať bez správnej regenerácie. Nalaďte sa na správnu vlnu a ponorte sa do našich bazénov s termálnou vodou. Je dokázané, že termálna voda má pozitívny vplyv na zdravie svalov a kostí. Umožní vám objaviť regeneráciu v úplne novom svetle. Už nebudete mať jedinú výhovorku, prečo oddychový deň vo svojom tréningovom pláne zanedbávate. Termálne kúpalisko vám umožní načerpať novú energiu. Podporí fyzické aj psychické zdravie. Zaraďte návštevu termálneho kúpaliska do svojho plánu čo najskôr.

4. Vysoký krvný tlak nedostane šancu

Vysoký krvný tlak dnes postihuje stále väčšie percento populácie. Problémom je, že vysoký krvný tlak nechodí sám. V mnohých prípadoch býva predzvesťou ešte väčších zdravotných problémov. Patrí medzi rizikové faktory pre rozvoj kardiovaskulárnych ochorení, obezity, metabolického syndrómu a mnohých ďalších. Vzniká v dôsledku nesprávnych stravovacích návykov i nadmerného stresu.

Jeho liečbu môžete mať pevne vo svojich rukách. Zabudnite na víkend, ktorý preležíte na sedačke. Vyrazte na termálne kúpalisko Dunajská Streda a vychutnajte si víkend plný dobrodružstiev. Okrem toho je dokázané, že termálna voda priaznivo vplýva na vysoký krvný tlak a pomáha ho znižovať. O dôvod viac, prečo dať šancu aktívnemu oddychu pred nudným prepínaním seriálov.

5. Termálna voda redukuje príznaky artritídy

 Už dávno neplatí, že artritída je ochorením, ktoré sa týka starých ľudí. Pravdou je, že s vekom má len málo spoločné. Artritída patrí medzi autoimunitné ochorenia a jej presná príčina nie je doteraz známa. Pri jej prepuknutí dochádza k deformáciám chrupaviek kĺbov, ich poškodeniu a rozvoju zápalov. Medzi najznámejšie príznaky artritídy patrí bolesť a opuchy kĺbov, extrémna únava i zvýšená teplota. Pri redukcii príznakov artritídy pomáha termálna voda. Vysoký obsah minerálnych solú pôsobí nielen na opuchy, ale pomáha redukovať i chronický zápal, ktorý v tele vzniká.

+1 Zlepšíte svoje sociálne kontakty

Na záver nášho zoznamu bodov sme rozhodne nemohli vynechať zlepšenie sociálnych kontaktov. Či už na termálne kúpalisko vyrazíte len vy, alebo sa dáte dokopy s partiou priateľov, u nás nie je nikdy nuda. Prežijete svoj voľný čas naplno a možno stretnete i nových priateľov, s ktorými nájdete spoločné záujmy. Medzi 4 stenami vášho domova vás nečaká nič nové. Obdobie, kedy sme sa museli držať ďaleko od ostatných, je už našťastie za nami. Preto zamávajte samote na rozlúčku a príďte sa k nám socializovať. Rozhodne sa na vás budeme tešiť.

 Aktívny víkend je zárukou dobrej nálady

 Teraz už máte k dispozícii množstvo dôvodov, prečo by ste mali vyraziť na termálne kúpalisko. Množstvo zábavy si užijú deti i dospelí a sme presvedčení o tom, že skvelý víkend vám zabezpečí hladký štart do nového pracovného týždňa. Načerpáte u nás energiu, doprajete si oddych a možno spoznáte i nových priateľov. Účinky termálnej vody sú ďalekosiahle. Pokojný víkend môže uľaviť vašej podráždenej nervovej sústave a blahodarne účinky termálnej vody sa zas postarajú o posilnenie vášho celkového zdravia. Kúpanie v termálnej vode môžete v termálnom kúpalisku Dunajská Streda doplniť i skvelými masážami, ktoré dokážu s namáhaným svalstvom zázraky. Výhodou je, že so sebou môžete vziať i svoje deti. Jemná masáž je určená priamo pre ne a pomôže im uvoľniť svalstvo, ktoré je po celodennom sedení v škole tiež mimoriadne zaťažené.

 Je len na vás, či dáte termálnemu kúpalisku šancu počas víkendu, alebo stavíte na dlhší víkend, ktorý rozhodne pomôže s resetom. Ak sa necítite vo svojej koži a každý pracovný deň je ešte viac ubíjajúci ako ten predchádzajúci, neriskujte syndróm vyhorenia. Príďte si oddýchnuť k nám a objavte zázračné účinky termálnej vody i termálneho kúpaliska Dunajská Streda, ktoré si necháva záležať na vysokej kvalite služieb. Od nás budete odchádzať znovuzrodení.

apartmany-termal-dunajska-streda-ubytovanie

Apartmány Termal

Apartmánové domy Termál ponúkajú ubytovanie v priamom susedstve THERMALPARKU Dunajská Streda. S THERMALPARKOM nás spája prepojovacia chodba, ktorá zaručí našim klientom pohodlný prístup do jeho priestorov v lete aj v zime.

Zdieľaj tento článok

jarny-wellness-pobyt-dunajska-streda

WELLNESS POBYT